Herkez Kazansın


CS:GO FPS ARTTIRMA

Merhaba arkadaşlar, bu konumuz da sizlere CSGO fps arttırma yollarından bahsedeceğim. Ne yazık ki bende bir çok csgo oyuncusu gibi ani fps düşüşleri yaşıyorum ve ya belli bir süre sonra oyundan performans alamamaya başlıyorum. Doğal olarak bu csgo fps düşüşleri oyun oynamayı etkiliyor ve insanı çıldırtan bir seviyeye getiriyor. Aşağıda ki yöntemleri bizzat kullanıyorum ve eskisi gibi csgo fps düşüşleri yaşamıyorum.


CSGO FPS Arttırma Yolları

CSGO Başlatma Seçeneği Ayarları
İlk olarak csgo fps arttırma komutları ile başlayalım. Aşağıda verdiğim kodları Steam > Kütüphane > Counter-Strike: Global Offensive’e sağ tıklayın ve Özellikler‘e basın. Açılan özellikler sekmesinden “Başlatma seçeneklerini ayarla” butonuna tıklayıp, aşağıda ki kodları yapıştırın ve Tamam’a basarak özellikler sekmesini kapatın.
-novid -high -threads x +fps_max 0  +rate 128000 +mat_queue_mode 2  -nod3d9ex -nojoy +cl_interp 0  +cl_interp_ratio 1
Bu kodlar ne işe yarıyor diye merak edenleri şöyle aşağıya alalım;
-novid = CSGO oyuna girerken başlangıçta çıkan Valve introsunu kaldırıyor.
-high = CSGO’yu işlemci için yüksek önceliğe ayarlar.
-threads x = CSGO’nun kullanacağı işlemci çekirdek sayısını ayarlamak için kullanılır. x yazan yere işlemcinizin sahip olduğu çekirdek sayınını yazın.
+fps_max 0 = FPS’yi mümkün olduğunca yüksek yapar.
+rate 128000 = Oyunu olabildiğince hızlı çalıştırmaya çalışıyor.
+mat_queue_mode 2  = Bazı bilgisayarlar için fps arttırdığı söyleniyor. Threads ile neredeyse aynı işlevi görüyor.
-nod3d9ex = D3D9ex’i devre dışı bırakır ve oyundayken daha hızlı Alt+Tab yapmanızı sağlar. Bazı düşük segmentli bilgisayarlarda fps’yi arttırdığı söyleniyor.
-nojoy = CSGO oyun kumandasını desteğini devre dışı bırakarak fps artışına yardımcı oluyor.
+cl_interp 0 = İnternet hızını iyileştirmeye yardımcı olur.
+cl_interp_ratio 1 = En iyi internet seçeneği.


CSGO Görüntü Ayarları
CSGO girdikten sonra Seçenekler > Görüntü Ayarları bölümüne girin ve aşağıda ki ayarları uygulayın. CSGO fps sıkıntısı yaşayan bir çok oyuncunun ilk olarak yaptığı bir ayar aslında yinede kendi kullandığım ayarları paylaşmak istedim.

Güç Seçeneklerini Değiştirerek FPS Arttırma
Diz üstü kullanıcıları için en önemli ayarlardan biri güç seçeneğidir. Bu ayar sadece CSGO’da fps arttırmak için değil diğer oyunlarda da oyun performansınız da gözle görülür seviyede bir artışa sebep olur. Bilgisayarınızın sahip olduğu Güç Planı ayarını değiştirmek için Windows arama kısmına Güç Planı yazın ve karşınıza çıkan Güç planı seçinseçeneğine tıklayın.
Açılan ekranda Yüksek Performans seçeneğine tıklayın ve pencereyi kapatın.
Ekran Kartını Güncelle
CSGO fps düşüşü sorununu gidermek için en önemli yollardan biri de driverları güncellemektir. Ekran kartı ve diğer zamanı geçmiş driverları güncelleyerek csgo fps artışı sağlanabilir. Nvidea, AMT ve İntel ekran kartı kullanan kullanıcılar aşağıda paylaşacağım linklerden güncel ekran kartı sürümüne ulaşabilir.
Nvidea kullanıcıları: https://www.geforce.com/drivers
Şimdilik benim paylaşacağım csgo fps yükseltme yöntemleri bu kadar arkadaşlar, yaptığınız değişikliklerden sonra aldığınız fpsleri yorum olarak yazabilir ve ya konuda olmayıp fps yükselten diğer yöntemleri yorum yazarak konuyu güncellemeye yardımcı olabilirsiniz. İyi oyunlar!
Yorumlar

Hiç yorum yok

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam